Idea

"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj chorobyw gruncie rzeczy nieuleczalnej"RYSZARD KAPUŚCIŃSKI

Kim jesteśmy?

Monika Wałkowska Wyprawy z Kulturą

Monika Wałkowska

Porywa mnie każda nowa idea i każde wydarzenie, które może być pretekstem do zorganizowania kolejnej niepowtarzalnej Wyprawy z Kulturą. Moi przyjaciele mówią o mnie, iż jestem kreatywnym i logistycznym sercem Wypraw. Przygotowanie i prowadzenie wycieczek to był od zawsze mój wymarzony i z nieustającą pasją wykonywany zawód. Uwielbiam pracować z ludźmi, wspólnie odkrywać, rozmawiać na wszelkie tematy i cieszyć się z wyjątkowych chwil. Kocham kreować rzeczywistość!

Inspiracje do wypraw pojawiają się w mojej głowie lub ekspertów. Potem wspólnie łączymy fragmenty naszych pomysłów w szkic, który staje się przemyślaną, dopracowaną organizacyjnie trasą kolejnej Wyprawy.

W planie uwzględniam nie tylko poszczególne obiekty, komfortowe hotele i serwujące pyszności restauracje, ale przede wszystkim odpowiedni czas na wprowadzające w kolejne zagadnienia wykłady eksperta w autokarze, czas na komfortowe obcowanie ze sztuką czy przestrzeń na delektowanie się atmosferą we foyer przed koncertem lub operą.

Podczas wyprawy każdy moment ma znaczenie i liczy się każdy szczegół, ale też zawsze jest przestrzeń na improwizację, kiedy wydarza się coś wyjątkowego! Staram się, aby dla uczestników każda kolejna Wyprawa z Kulturą była unikatowym wspomnieniem na całe życie!

O mojej pasji świadczy unikalne archiwum Wypraw.

Napisz do mnie na: kontakt@wyprawyz.pl

monika ostoja-ciemny

Monika Ostoja-Ciemny

Współtworzenie Wypraw z Kulturą to przeżycie samo w sobie. Czerpię radość na każdym etapie pracy: od narodzin pomysłu Wyprawy, aż do momentu gdy widzę w oczach uczestników zachwyt i emocje.

Wspieram wszystkie wybory programowe, które sprawiają, iż Wyprawy są prawdziwie niepowtarzalne. Doglądam też kulinarnych smaczków, wszakże Art Culinaire to integralna część kultury i mój osobisty konik.

Gdy program Wyprawy jest gotowy, publikuję go w sieci. Dbam o stronę Wypraw z Kulturą, przygotowuję zapisy na kolejne propozycje i wszystkie docierające do Państwa listy.  Mimo, że wspieram i propaguję Wyprawy z Kulturą głównie wirtualnie, mam nadzieję, iż wpływam na dobrostan wszystkich uczestników Wypraw.

Napisz do mnie: biuro@wyprawyz.pl

Co robimy?

Dowozimy Ci wiedzę

Staramy się przygotować Cię do wydarzenia. Na trasie autokarowej lub też online przed wylotem, otrzymujesz od eksperta solidną porcję wiedzy i oglądasz prezentacje – które wprowadzają Cię w temat Wyprawy i planowanych wystaw czy koncertów.

Współpracujemy z ekspertami

Historykami sztuki, muzykologami, architektami, prowadzącymi własne blogi lub strony, na których publikują treści merytoryczne i autorskie programy Wypraw. Tam, zawsze możesz dowiedzieć się więcej!

Przygotowujemy organizacyjnie Wyprawy z Kulturą

Zbieramy REZERWACJE uczestników i przekazujemy je do licencjonowanego touroperatora, który podpisuje z uczestnikami umowę na realizację wyjazdu.

Współpracując z licencjonowanym touroperatorem pilnujemy, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Nasze Wyprawy też są sztuką 🙂

Organizujemy bezpłatne wykłady online

Otwarte są dla uczestników Wypraw z Kulturą i subskrybentów naszego newslettera. Wykłady ekspertów wprowadzają do planowanych Wypraw lub wirtualnie oprowadzają po najciekawszych wystawach czasowych w Polsce i za granicą.

 

Jesteśmy otwarte na pomysły i sugestie. Nowe koncepcje kolejnych Wypraw z…  czerpiemy właśnie z rozmów z naszymi przyjaciółmi i uczestnikami. Staramy się być slow…

Hmm, co w tym specjalnego?

Łączymy ludzi z pasją. 

Tak, to jest nasz priorytet – dotrzeć i integrować odbiorców nastawionych na kontakt ze Sztukami Pięknymi. Ludzi, którzy chcą w gronie sobie podobnych pojechać na wystawę lub koncert. A potem, przy kolacji i lampce wina wymieniać się na gorąco wrażeniami.

Temat i program merytoryczny każdej Wyprawy z Kulturą jest autorski i unikatowy. Żadna Wyprawa nie powtarza się.

Program merytoryczny jest w całości opracowywany przez eksperta z danej dziedziny. Ekspert aktualizuje go do ostatniej chwili jeśli tylko pojawią się nowe ważne wystawy lub wydarzenia. Ekspert towarzyszy nam podczas całej Wyprawy, prowadzi wykłady stanowiące rozwinięcie tematu i zaplanowanych wydarzeń.

Forma prawna

Akademia Kultury Sp. z o.o.
ul. Juliana Smulikowskiego 2/5
00-389 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 525 280 51 19 / KRS 0000812489 / REGON: 384 703 899

Przy każdej Wyprawie współpracujemy z wybranym do projektu licencjonowanym touroperatorem.