Idea

"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj chorobyw gruncie rzeczy nieuleczalnej"RYSZARD KAPUŚCIŃSKI

Misja

Wyprawy z Kulturą rozwijają ambitną, ale też przyjazną i nieformalną formułę pogłębiania wiedzy o kulturze w podróży. Nie proponujemy „objazdówek”, „all-inclusive” ani „atrakcji wypoczynkowych”. Oferujemy wiedzę ekspertów i dowolność w doświadczaniu miejsc i zdarzeń. Gwarantujemy ciekawych ludzi wokół i pasjonującą wymianę wrażeń.

Strona wyprawyz.pl przedstawia oferty Wypraw ze Sztuką, Wypraw z Muzyką Klasyczną i Wypraw z Architekturą – oraz zbiera zapisy na te wydarzenia.

Jesteśmy otwarte na pomysły i sugestie. Nowe koncepcje kolejnych Wypraw z…  czerpiemy właśnie z rozmów z naszymi przyjaciółmi i uczestnikami. Staramy się być slow…

Co robimy

  • Współpracujemy z ekspertami historii sztuki, muzykologii, architektami, prowadzącymi własne blogi lub strony, na których publikują treści merytoryczne i autorskie programy Wypraw.
  • Urzeczywistniamy ideę edukacji w podróży – na trasie autokarowej lub też online przed wylotem, uczestnicy otrzymują od eksperta solidną pigułkę wiedzy, która wprowadza ich w temat Wyprawy i planowanych wystaw czy koncertów. 
  • Przygotowujemy organizacyjnie Wyprawy z… W praktyce oznacza to, iż pilnujemy by wszystko było zapięte na ostatni guzik.
  • Zbieramy Deklaracje uczestnictwa w przygotowywanych Wyprawach i współpracujemy z touroperatorem.
  • Informujemy o planowanych Wyprawach ze sztuką, architekturą i muzyką klasyczną na naszej stronie, w newsletterach i w mediach społecznościowych.
  • Integrujemy coraz szersze środowisko ekspertów, pasjonatów i amatorów sztuk pięknych.

Jak działamy

  • Zebrane Deklaracje uczestników przekazujemy do wybranego do realizacji Wyprawy touroperatora, który podpisuje z uczestnikami umowę na realizację wyjazdu.
  • Spinamy organizacyjnie program turystyczny oraz merytoryczny, który jest stale aktualizowany na stronie eksperta.
  • Temat przewodni i program merytoryczny każdej Wyprawy jest autorski i unikatowy – w całości opracowywany przez eksperta z danej dziedziny. Ekspert aktualizuje go do ostatniej chwili jeśli tylko pojawią się nowe ważne wystawy. Ekspert towarzyszy nam podczas całej Wyprawy, prowadzi wykłady stanowiące rozwinięcie tematu i zaplanowanych wydarzeń.

Kim jesteśmy? 

MONIKA WAŁKOWSKA

Logistyczne serce Wypraw z… Zawodowa pilotka turystyki. Wsłuchując się uważnie w proponowany przez eksperta program, spina od strony organizacyjnej, czasowej, technicznej każdy szczegół Wyprawy tak, byśmy mieli czas na wykłady wprowadzające, na spokojne obcowanie ze sztuką, na komfort wypoczynku, na cieszenie się otaczającą nas przestrzenią. O jej pasji świadczy archiwum Wypraw.

kontakt@wyprawyz.pl

MONIKA OSTOJA-CIEMNY

Odpowiedzialna za wszystkie wirtualne nowinki… dzięki jej umiłowaniu piękna i ładu działa strona, zapisy na kolejne propozycje i wszystkie docierające do Państwa listy.  Mimo, że wspiera i propaguje powyższe działania głównie wirtualnie, ma kolosalny wpływ na rzeczywistość wszystkich uczestników Wypraw.

biuro@wyprawyz.pl

Forma prawna

Akademia Kultury Sp. z o.o.
ul. Juliana Smulikowskiego 2/5
00-389 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 525 280 51 19 / KRS 0000812489 / REGON: 384 703 899

Przy każdej Wyprawie współpracujemy z wybranym do projektu licencjonowanym touroperatorem.