Idea

"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj chorobyw gruncie rzeczy nieuleczalnej"RYSZARD KAPUŚCIŃSKI

Kim jesteśmy?

Monika Wałkowska Wyprawy z Kulturą

Monika Wałkowska

Porywa mnie każda nowa idea i każde nowe wydarzenie kulturalne, które może być pretekstem do zorganizowania nowej i niepowtarzalnej Wyprawy z Kulturą. Dlatego moi przyjaciele mówią o mnie, iż jestem logistycznym sercem Wypraw z Kulturą. Zawodowo jestem pilotką turystyki.

By zorganizować Wyprawę, najpierw wsłuchuję się w program proponowany przez eksperta. A potem układam ścieżkę Wyprawy, spinam ją od strony organizacyjnej, czasowej, technicznej. Dopracowuję każdy szczegół tak, byśmy mieli czas na wykłady wprowadzające, na komfortowe obcowanie ze sztuką, na komfort wypoczynku, na cieszenie się otaczającą nas przestrzenią. O mojej pasji świadczy unikalne archiwum Wypraw.

Napisz do mnie na: kontakt@wyprawyz.pl

Monika Ostoja-Ciemny

Współtworzenie Wypraw z Kulturą to przeżycie samo w sobie. Czerpię radość na każdym etapie pracy: od narodzin pomysłu Wyprawy, aż do momentu gdy widzę w oczach uczestników zachwyt i emocje.

Wspieram wszystkie wybory programowe, które sprawiają, iż Wyprawy są prawdziwie niepowtarzalne. Doglądam też kulinarnych smaczków, wszakże Art Culinaire to integralna część kultury i mój osobisty konik.

Gdy program Wyprawy jest gotowy, publikuję go w sieci. Dbam o stronę Wypraw z Kulturą, przygotowuję zapisy na kolejne propozycje i wszystkie docierające do Państwa listy.  Mimo, że wspieram i propaguję Wyprawy z Kulturą głównie wirtualnie, mam nadzieję, iż wpływam na dobrostan wszystkich uczestników Wypraw.

Napisz do mnie: biuro@wyprawyz.pl

Co robimy?

Dowozimy Ci wiedzę

Staramy się przygotować Cię do wydarzenia. Na trasie autokarowej lub też online przed wylotem, otrzymujesz od eksperta solidną porcję wiedzy i oglądasz prezentacje – które wprowadzają Cię w temat Wyprawy i planowanych wystaw czy koncertów.

Współpracujemy z ekspertami

Historykami sztuki, muzykologami, architektami, prowadzącymi własne blogi lub strony, na których publikują treści merytoryczne i autorskie programy Wypraw. Tam, zawsze możesz dowiedzieć się więcej!

Przygotowujemy organizacyjnie Wyprawy z Kulturą

Zbieramy REZERWACJE uczestników i przekazujemy je do licencjonowanego touroperatora, który podpisuje z uczestnikami umowę na realizację wyjazdu.

Współpracując z licencjonowanym touroperatorem pilnujemy, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Nasze Wyprawy też są sztuką 🙂

Organizujemy bezpłatne wykłady online

Otwarte są dla uczestników Wypraw z Kulturą i subskrybentów naszego newslettera. Wykłady ekspertów wprowadzają do planowanych Wypraw lub wirtualnie oprowadzają po najciekawszych wystawach czasowych w Polsce i za granicą.

 

Jesteśmy otwarte na pomysły i sugestie. Nowe koncepcje kolejnych Wypraw z…  czerpiemy właśnie z rozmów z naszymi przyjaciółmi i uczestnikami. Staramy się być slow…

Hmm, co w tym specjalnego?

Temat i program merytoryczny każdej Wyprawy z Kulturą jest autorski i unikatowy. Żadna Wyprawa nie powtarza się.

Program merytoryczny jest w całości opracowywany przez eksperta z danej dziedziny. Ekspert aktualizuje go do ostatniej chwili jeśli tylko pojawią się nowe ważne wystawy lub wydarzenia. Ekspert towarzyszy nam podczas całej Wyprawy, prowadzi wykłady stanowiące rozwinięcie tematu i zaplanowanych wydarzeń.

Forma prawna

Akademia Kultury Sp. z o.o.
ul. Juliana Smulikowskiego 2/5
00-389 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 525 280 51 19 / KRS 0000812489 / REGON: 384 703 899

Przy każdej Wyprawie współpracujemy z wybranym do projektu licencjonowanym touroperatorem.