fbpx

CYKL ARCHITEKTURA WARSZAWY XX-XXI w.

Spacery po nowej Warszawie

 

  • Uważnie monitorujemy sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem oraz jej wpływem na turystykę. Decyzje dotyczące zaplanowanych wydarzeń będą zapadały stosownie do rozwoju wypadków oraz oficjalnych rozporządzeń. Na bieżąco aktualizujemy wpisy dotyczące poszczególnych Wypraw. Zachęcamy do subskrypcji newslettera.

 

Zapraszamy Państwa na drugi architektoniczny cykl – tym razem jest to Architektura XX i XXI wieku.

Rozmach współczesnej architektury, dynamika rozwoju technologicznego i tempo nowych inwestycji skłoniły nas do stworzenia osobnej propozycji Wypraw z…

Dominika Meller – młoda architektka i miłośniczka Warszawy zaprasza Państwa na krótką serię bezpłatnych 2. godzinnych spacerów po najnowszych warszawskich realizacjach.

Już wkrótce Dominika, dzieląc się swoją wiedzą techniczną, pomoże spojrzeć nam oczami architekta na:

  1. Najciekawsze wieżowce centrum Warszawy – dowiemy się, który z nich ma własną elektrownię słoneczną, który jest całkowicie transparentny, a który jest wywrócony na drugą stronę. * | Zapisy dostępne tu
  2. Stare na Nowo – spektakularne (lub trochę mniej) rewitalizacje i przebudowy, czyli od Prudentialu do Koszyków.
  3. Nowe oblicze Pragi – z pewnością prawa strona Wisły nie śpi! Na Pradze, powstały jedne z ciekawszych realizacji architektonicznych ostatnich lat.
  4. Biurowce wśród zabytków – centrum miasta się gwałtownie zagęszcza. Coraz więcej budynków powstaje w ścisłym sąsiedztwie z zabudową historyczną, prześledzimy jak wkomponowują się w zabytkową tkankę miejską.

 

  • Jeśli podoba się Państwu nasza propozycja,  prosimy podać ją dalej, udostępnić znajomym pasjonatom. Zapraszamy!
  • Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, terminy spacerów będziemy potwierdzać bezpośrednio z uczestnikami, którzy zgłoszą zainteresowanie.
PROGRAMY KOLEJNYCH SPACERÓW I ZAPISY JUŻ WKRÓTCE

Zapisz się na newsletter!


Nieco dalsza Wyprawa z architekturą…

Już dziś możemy także zapowiedzieć, że przygotowujemy wyprawę do pewnego miasta leżącego na styku Francji, Niemiec i Szwajcarii. Uchylając rąbka tajemnicy: odwiedzimy między innymi: budynki 12 laureatów nagrody Pritzkera, miedzianą rzeźbę kontrolującą pociągi czy remizę, w której nie zobaczymy strażaka…

Zaintrygowani? 😉

Kategoria
ARCHITEKTURA

Kierunek

Polska

Data

31 Lip 2020 - 27 Wrz 2020

Czas

Terminy po zakończeniu kwarantanny
8:00 am - 6:00 pm

Transport

Spacer

Wstępny koszt

Spacery bezpłatne
*Ostateczna cena zależna jest liczby zgłoszeń i zostanie ostatecznie ustalona na podstawie wpłaconych zaliczek
Dominika Meller

Ekspert

Dominika Meller
Więcej o ekspercie