
CYKL ARCHITEKTURA WARSZAWY XX-XXI w.
Spacery po nowej Warszawie
- Zagrożenie wywołane przez Covid-19 czyni organizację spacerów niemożliwą do zrealizowania w pierwotnie zaplanowanych terminach. Monitorujemy sytuację i zainteresowanym osobom przekażemy mailowo informacje dotyczące spacerów.
- Rozważamy wiosnę 2021 roku. Zachęcamy do subskrypcji newslettera.
Zapraszamy Państwa na drugi architektoniczny cykl – tym razem jest to Architektura XX i XXI wieku.
Rozmach współczesnej architektury, dynamika rozwoju technologicznego i tempo nowych inwestycji skłoniły nas do stworzenia osobnej propozycji Wypraw z…
Dominika Meller – młoda architektka i miłośniczka Warszawy zaprasza Państwa na krótką serię bezpłatnych 2. godzinnych spacerów po najnowszych warszawskich realizacjach.
Już wkrótce Dominika, dzieląc się swoją wiedzą techniczną, pomoże spojrzeć nam oczami architekta na:
- Najciekawsze wieżowce centrum Warszawy – dowiemy się, który z nich ma własną elektrownię słoneczną, który jest całkowicie transparentny, a który jest wywrócony na drugą stronę. – już po spacerze! Zajrzyj do naszego archiwum.
- Stare na Nowo – spektakularne (lub trochę mniej) rewitalizacje i przebudowy, czyli od Prudentialu do Koszyków.
- Nowe oblicze Pragi – z pewnością prawa strona Wisły nie śpi! Na Pradze, powstały jedne z ciekawszych realizacji architektonicznych ostatnich lat.
- Biurowce wśród zabytków – centrum miasta się gwałtownie zagęszcza. Coraz więcej budynków powstaje w ścisłym sąsiedztwie z zabudową historyczną, prześledzimy jak wkomponowują się w zabytkową tkankę miejską.
- Jeśli podoba się Państwu nasza propozycja, prosimy podać ją dalej, udostępnić znajomym pasjonatom. Zapraszamy!
- Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, terminy spacerów będziemy potwierdzać bezpośrednio z uczestnikami, którzy zgłoszą zainteresowanie.
PROGRAMY KOLEJNYCH SPACERÓW I ZAPISY JUŻ WKRÓTCE
Zapisz się na newsletter!
Nieco dalsza Wyprawa z architekturą…
Już dziś możemy także zapowiedzieć, że przygotowujemy wyprawę do pewnego miasta leżącego na styku Francji, Niemiec i Szwajcarii. Uchylając rąbka tajemnicy: odwiedzimy między innymi: budynki 12 laureatów nagrody Pritzkera, miedzianą rzeźbę kontrolującą pociągi czy remizę, w której nie zobaczymy strażaka…
Zaintrygowani? 😉