fbpx

RZYM RAFAELA

 • PLANOWANE: Rzym / 20 – 24.05.2020 / środa – niedziela / 5 dni / wyprawa samolotowa

 

 Komunikat specjalny

 • W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, informujemy, że na bieżąco śledzimy doniesienia, ze szczególną uważnością dotyczące Włoch oraz Polski. Obecnie wszystkie linie lotnicze zawiesiły połączenia do i z Włoch (Ryanair do 8 kwietnia), a całe terytorium Włoch objęte jest czerwoną strefą to znaczy, że osoby przebywające we Włoszech mogą się przemieszczać tylko do pracy, lekarza i w przypadku innych pilnych potrzeb. Dostosowując się do dekretu premiera Włoch zdecydowano również o tymczasowym zamknięciu wystawy Rafaela, na mocy którego zamknięte zostały w ramach prewencji wszystkie muzea, teatry i kina w całych Włoszech. Dla nas jako organizatorów ważne jest czy będziemy w stanie zrealizować i wykonać umowę? Ponieważ nasz wyjazd planowany jest za dwa miesiące pozostaje czekać i na bieżąco śledzić sytuację.
 • Dla każdego z uczestników, który zadeklarował się i wpłacił choćby zaliczkę celem potwierdzenia uczestnictwa w wyprawie do Rzymu biuro TRAVELIKO zakupiło bilety lotniczy, zarezerwowało hotel oraz opłaciło rezerwację na wystawę Rafaela. Na dzień dzisiejszy żadne linie lotnicze nie pozwalają na anulację biletów na maj – w tym również linia Ryaniar. Taka sama sytuacja jest z hotelem oraz wystawą Rafaela.
 • Osoby, które jeszcze nie wpłaciły kolejnej raty, mogą w tej sytuacji zdecydować, czy robić dopłaty zgodnie z umową czy się wstrzymać do wydania kolejnej informacji przez biuro TRAVELIKO. Skontaktujemy się z Państwem w tygodniu po świętach wielkanocnych i przedstawimy aktualną sytuację.
 • Treść tego komunikatu została przesłana w rozszerzonej wersji do wszystkich zapisanych na wyprawę.
 • WSZYSTKIE MIEJSCA NA TĘ WYPRAWĘ SĄ JUŻ ZAJĘTE.
 • AKTUALNIE PRZYJMUJEMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ. 

 


Zaczynamy zdobywać Rzym! Naszym przewodnikiem na pierwszej wyprawie do stolicy Italii będzie Rafael. Wielka wystawa jego prac w Scuderie del Quirinale z okazji 500-lecia śmierci została już oficjalnie potwierdzona.

Odwiedzimy najważniejsze miejsca związane z artystą m.in. w Muzeach Watykańskich, obejrzymy imponujące freski w Stanzach, dekorację Villi Farnesiny ze słynnym malowidłem ‘Triumf Galatei’ oraz kaplice projektowane i dekorowane przez artystę w rzymskich kościołach (Santa Maria della Pace oraz Santa Maria del Popolo).

Obok obiektów związanych z Rafaelem obejrzymy też „przy okazji” wiele innych zabytków. Ważnym punktem programu będzie wystawa w Muzeach Kapitolińskich prezentująca ostatnią wielką kolekcję rzeźb antycznych pozostającą w rękach prywatnych – zbiory rodu Torlonia. W naszym planie nie zabraknie słynnych atrakcji turystycznych (Panteon, bazylika św. Piotra, Villa Borghese, Piazza Navona z fontannami autorstwa Berniniego). Będzie też okazja do poznania rzadziej odwiedzanych miejsc i muzeów (m.in. Palazzo Corsini).

Muzea rzymskie nie podały jeszcze swoich planów wystawowych, dlatego możemy zaprezentować tylko wstępny program wyjazdu. Będzie on na bieżąco uzupełniany o następne magiczne miejsca w Wiecznym Mieście. Zapraszamy do wspólnego poznawania Rzymu!

Uwaga

Program merytoryczny Wyprawy ma charakter autorski i unikatowy. Ekspert na bieżąco uzupełnia i modyfikuje szczegóły programu zależnie od dostępności obiektów oraz sukcesywnie pojawiających się informacjach m.in. o wystawach. Dalsze szczegóły zostaną przesłane w późniejszym terminie bezpośrednio do uczestników Wyprawy. Kolejność zwiedzania będzie zależna od rezerwacji w muzeach oraz godzin otwarcia obiektów.


Świadczenia

 1. opieka polskiego pilota w trakcie całego pobytu
 2. opieka merytoryczna historyka sztuki w trakcie pobytu
 3. przelot samolotem Warszawa-Modlin – Rzym-Ciampino – Warszawa-Modlin
 4. 4 noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelu 3* w centrum Rzymu
 5. 4 śniadania w formie bufetu oferowanych przez hotel
 6. zestaw audioguide
 7. ubezpieczenie turystyczne – KL 20.000 EUR, NNW: 2000 EUR, BG:200 EUR

Wstępne koszty

 • Propozycja dla grupy 30 – 35 osób. Ostateczna cena zależy od liczby uczestników.
 • Wstępna cena dla grupy 35 osobowej – 3150 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 30 osobowej – 3330 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 640 PLN

Dodatkowo

 1. Przewidywany koszt wstępów do muzeów to ok. 180 EUR. Kwota za wstępy do muzeów jest orientacyjna i w dużej mierze zależna od koniecznych rezerwacji dokonanych za pośrednictwem biura, jak również od indywidualnych zniżek. Część wstępów wymagających wcześniejszych przedpłat może być obligatoryjnie wliczona ostateczną cenę wyjazdu zależną od ilości uczestników.
 2. Przejazdy komunikacją miejską.
 3. Obiadokolacje – zamawiane dla zainteresowanej grupy po ostatecznym ustaleniu programu.

 

Przy organizacji tej wyprawy współpracujemy z Biurem Podróży TRAVELIKO.


Aby wysłać zgłoszenie na listę rezerwową tej Wyprawy, prosimy kliknąć ‘Deklaracja Uczestnictwa’

Deklaracja uczestnictwa
Kategoria
SZTUKA

Kierunek

Włochy

Data

20 maja 2020 - 24 maja 2020

Transport

Samolot

Wstępny koszt

od 3150
*Ostateczna cena zależna jest liczby zgłoszeń i zostanie ostatecznie ustalona na podstawie wpłaconych zaliczek
Przemysław Głowacki

Ekspert

Przemysław Głowacki
Więcej o ekspercie
Deklaracja uczestnictwa